Safari
Safari si vedie pomerne dobre, pokiaľ ide o zabezpečenie online. Má množstvo malých, ale užitočných funkcií, ako napríklad generátor hesiel, režim súkromného prehliadania, ktorý v predvolenom nastavení využíva službu DuckDuckGo, ochranu založenú na strojovom učení a nástroje proti odtlačkom prstov. Spúšťa tiež vaše karty v samostatných sandobox módoch, čo pomáha zabrániť škodlivému kódu poškodiť celý prehliadač alebo získať prístup k vašim údajom. Spoločnosť Apple, ktorá vlastní Safari, však bola prichytená pri zhromažďovaní histórie prehliadania používateľov, aj keď používajú súkromné prehliadanie. Preto táto funkcia nie je stopercentne spoľahlivá.
Safari síce používa open-source framework Webkit, ale ten je obmedzený na funkciu vykresľovacieho jadra. Zvyšok Safari je s uzavretým zdrojovým kódom, čo znamená, že nemôžeme vidieť jeho kód a to, čo sa v ňom môže skrývať.
Spoločnosť Apple sa tiež podieľala na programe PRISM agentúry NSA, ktorý zhromažďoval komunikáciu amerických internetových spoločností. To je ďalšia červená vlajka týkajúca sa súkromia ich produktov.
Safari je dostupné pre macOs a iOs.
